WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE DLA GOŁOMBIEWSKI® BY SPECTRUM MARKETING © 2018 | HYDROIZOLACJA DACHU | DOCIEPLANIE PIANĄ | OPINIE |
Firma Gołombiewski wykonuje kompleksowe usługi z zakresu izolacji termicznej dachów. Specjalizujemy się w ocieplaniu dachów płaskich pianą poliuretanową. Działamy w branży budowlanej od 1999 roku. Dzięki dużemu doświadczeniu, dziesiątkom zrealizowanych zleceń i szerokiemu gronu zadowolonych Klientów, możemy zaproponować Państwu usługi najwyższej jakości. Siedziba naszej firmy mieści się przy ulicy Przemysłowej w Bartoszycach, jednak działamy na terenie całego województwa warmińsko-mazurskiego, jak również poza jego granicami.
Docieplanie dachów płaskich za pomocą piany poliuretanowej cieszy się coraz większą popularnością, wypierając powoli inne sposoby ocieplania dachów, takie jak styropian czy wełna mineralna. Dzieje się tak dlatego, ponieważ izolacja z pianki cechuje się znacznie lepszymi parametrami izolacyjnymi, niż pozostałe, wymienione wcześniej materiały. Przede wszystkim ocieplenie dachu płaskiego pianką poliuretanową w sposób znaczący chroni przed zbytnim przegrzewaniem budynku w okresie letnim oraz ogranicza straty ciepła w czasie zimy. Termoizolacja dachów pianką PUR pozwala więc zaoszczędzić pieniądze wydawane na rachunki za energię, dzięki znacznemu podniesieniu energetycznej sprawności domu czy innego obiektu.
Izolacja dachu płaskiego tą metodą charakteryzuje się wyjątkową szczelnością. Pianka uszczelnia wszystkie szczeliny, szpary, pęknięcia i otwory, a przy tym umożliwia dyfuzję pary wodnej z pomieszczenia, zapewniając dzięki temu efekt „oddychania” obiektu.
Piana nie kurczy się, nie utlenia i nie opada, dzięki czemu izolacja termiczna dachu płaskiego tym materiałem zapewnia wyjątkową trwałość i solidność ocieplenia. Badania wykazują, że piana poliuretanowa wytrzymuje kilkadziesiąt lat, nie tracąc swych doskonałych właściwości cieplnych. Raz wykonane ocieplenie dachu tym sposobem nie wymaga więc napraw lub wymiany nawet po bardzo długim czasie. Metoda ta cechuje się również dużą szybkością wykonania, w szczególności w porównaniu np. z metodą ocieplania wełną. Zapewnia także znaczne wyciszenie poddasza. Ocieplenie dachu płaskiego, jak i dachu innego rodzaju pianą PUR stanowi również efektywną barierę dla szkodników (np. kun), bakterii i zarodników pleśni. Metoda jest przy tym bezpieczna dla środowiska i otoczenia, a przy tym odporna na gnicie, zbutwienie czy mróz. Jest obojętna fizjologicznie oraz pozbawiona zapachu.
Ocieplenie dachu płaskiego przy pomocy pianki poliuretanowej stanowi także dodatkowe zabezpieczenie, które w istotnym stopniu utrudnia rozprzestrzenianie się zewnętrznego ognia w przypadku np. pożaru. Piana to materiał samogasnący, a w czasie spalania, na jej powierzchni tworzy się specjalna, zwęglona warstwa, która nie dopuszcza głębiej ognia.
Izolacja natryskowa dachu pianą PUR to także ekonomiczna i konkurencyjna metoda ocieplenia powierzchni. Konkretna cena usługi zależy od wielu czynników, takich jak m.in. stopień trudności wykonania prac, ich powierzchnia, grubość projektowanej izolacji oraz ilość zamówionego ocieplenia w przeliczeniu na m3 albo m2. Szczególnie łatwo i taniej ociepla się dachy płaskie ze względu na brak okien dachowych czy lukarn.
Jeśli interesuje Państwa izolacja płaskiego dachu i konkretny koszt wykonania tej usługi, serdecznie zapraszamy do bezpośredniego kontaktu w celu uzyskania bezpłatnej, niezobowiązującej wyceny. Do każdego zlecenia podchodzimy indywidualnie. Z tego względu podajemy Państwu nie tylko cenę usługi, ale również przedstawiamy możliwe sposoby wykonania ocieplenia, udzielając szczegółowych informacji na temat przygotowania poddasza do wykonania natrysku pianką czy też ewentualnego przygotowania stelaża do płyt G-K. Wykonując pomiary powierzchni, dokładnie sprawdzamy również stan dachu i konstrukcji dachowej, które to czynności są szczególnie istotne podczas wykonywania remontu poddasza w istniejącym już, wieloletnim budynku.
Dlaczego warto wybrać docieplenie pianą poliuretanową?
Piana poliuretanowa w izolacjach natryskowych, to produkt, który najlepiej dopasowuje się do nierówności i zakamarków niedostępnych dla innych metod ocieplania budynków. Posiada duży przyrost, bo nawet 120-krotny od innych tradycyjnych metod ocieplania.
Materiał ociepleniowy, jakim jest piana poliuretynowa, posiada właściwości „oddychania ścian”, dzięki czemu nie powoduje gnicia i zaparzania się konstrukcji drewnianej, przez co możemy mówić o pianie otwartej komórkowo.
Jest to bardzo szybka metoda ocieplania budynków gospodarczych, ponieważ dziennie jesteśmy w stanie docieplić 200-250 m2 powierzchni. Dodatkowo już na drugi dzień można przystąpić do dalszych faz zabudowy GK.
Kolejnym atutem pianki poliuretynowej jest wiatroizolacja, dzięki czemu docieplanie pianą nie wymaga dodatkowej inwestycji w folię paroizolacyjną. Pozwala to uniknąć w pomieszczeniach niepożądanych podmuchów.
Świetnie sprawdza się przy konstrukcjach drewnianych, ponieważ nie posiada łączeń i jest elastyczna.
Nie starzeje się, a dodatkowo posiada 25 lat gwarancji.
Jest dźwiękoszczelna.
Nie wydziela pyłów, ani substancji lotnych oraz nie ma mostów termicznych.
Posiada bardzo dobre właściwości termiczne - zimą zapobiega wychłodzeniu się pomieszczeń, a latem chroni przed ich nadmiernym nagrzewaniem się.
Na pierwszy rzut oka wadą może wydawać się cena izolacji pianką poliuretanową, jednak przy kalkulacji całej inwestycji, rozrachunek wychodzi korzystniej, szczególnie w przypadku drożejących cen gazu, węgla i drewna.
Piana otwarta komórkowo jest materiałem samo gasnącym klasy E, przez co nie rozprzestrzenia ognia w sytuacji pożaru pomieszczenia.
Dociepleniami na polskim rynku zajmuję się od 20 lat, jednak docieplenia pianą poliuretanową, to metoda którą serdecznie polecam.
Arkadiusz Gołombiewski
Dobra izolacja dachu jest podstawą taniego w utrzymaniu budynku.
Ciepłe powietrze, unosi się do góry. Jeśli nie mamy izolacji- cała energia ucieka na zewnątrz. Im dokładniejsza i cieplejsza izolacja, tym mniej energii zużywamy na utrzymanie optymalnej temperatury w pomieszczeniu.
Ocieplanie budynków oraz ocieplanie poddaszy metodą natrysku pianki poliuretanowej zdobywa coraz szersze grono zwolenników i wypiera dotychczasowe sposoby izolacji termicznej takie jak wełna mineralna i styropian -jest to spowodowane tym, że parametry pianki znacznie przewyższają stosowane dotychczas materiały.
Podstawowe zalety zastosowania piany PUR:
oszczędność do - znaczne podniesienie sprawności energetycznej budynków, a tym samym obniżenie rachunków za energię
ograniczenie strat ciepła w zimie i ochrona przed nadmiernym przegrzewaniem się latem - piana PUR jest jedynym materiałem który przy tak cienkiej warstwie posiada tak dobre parametry izolacyjne
szczelność - brak mostków termicznych - w przeciwieństwie do tradycyjnych materiałów izolacyjnych, pianka natryskowa uszczelnia wszystkie szpary, szczeliny oraz pęknięcia umożliwia dyfuzję pary wodnej z pomieszczenia dając efekt „oddychania” przegrody
skuteczna bariera dla zarodników pleśni oraz bakterii i szkodników
wyciszenie budynku
bezpieczeństwo - jest nieszkodliwa dla środowiska i otoczenia, odporna na mróz, na zbutwienie, gnicie, jest pozbawiona zapachu i obojętna fizjologicznie
szybkość wykonania
trwałość – naniesiona piana poliuretanowa jest materiałem niezmiennym, nie utlenia się, nie kurczy, nie opada (tak jak np. wełna mineralna) przez cały okres „życia budynku”
stanowi dodatkowe zabezpieczenie utrudniające rozprzestrzenianie się ognia zewnętrznego - jest materiałem samogasnacym, a podczas spalania na jej powierzchni tworzy się zwęglona warstwa nie dopuszczająca ognia głębiej.
Izolacje natryskowe, pianka PUR, gwarancja jakości i dobrej ceny.
Dwukomponentowe systemy do wytwarzania poliuretanowych pianek sztywnych i półsztywnych metodą natrysku, przy pomocy specjalistycznych urządzeń wysokociśnieniowych. Systemy charakteryzuje niska wartość współczynnika przewodzenia ciepła. Produkty tej grupy znajdują zastosowanie zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz. Systemy umożliwiają wykonanie szybkiej i bezspoinowej warstwy izolacji.
Systemy typu PUREX NG obejmują również systemy do wytwarzania pianki otwarto- i zamkniętokomórkowej, które są zróżnicowane pod względem gęstości:
Wszystkie pianki mające zastosowanie w budownictwie posiadają oznakowanie CE.Istnieje specjalna grupa systemów natryskowych NG L o podwyższonej gęstości (130 – 700 kg/m3).
Izolacje termiczne i akustyczne:
Zastosowanie w budownictwie:
Wytwarzanie warstwy wzmacniającej na wyrobach różnego rodzaju np. usztywnianie wyprasek ABS i PMMA.
PUREX NG-0808NF-B2
PUREX NG-0810NF
PUREX NG-0428
PUREX NG-0428HG
PUREX NG-0440LD
PUREX NG-0440
PUREX NG L3
PUREX NG L7
Systemy poliuretanowy do wytwarzania pianki sztywnej metodą zalewania bądź wtrysku, charakteryzujący się łatwością stosowania w miejscu przeznaczenia z możliwością wypełnienia skomplikowanych kształtów. Przetwórstwo może odbywać się zarówno metodą ręczną, jak i maszynową przy użyciu specjalnych agregatów spieniających. Ta szeroka grupa produktów obejmuje systemy zalewowe otwarto- i zamkniętokomórkowe o różnych zakresach gęstości:
Systemy znajdują zastosowanie w szerokim zakresie temperatur od + 50oC do +130oC.
Izolacje termiczne:
Produkcja elementów formowanych:
Purex Wg 1138 FAN
Purex Wg 204 PIR
Purex Wg 1414 NF
Purex Wg 2017 NF
Purex Wg 2242 E
Purex Wg 2232 E otu 150
Purex Wg 2732 E
Purex Wg 2932 E
Purex Wg 3560 E
Purex Wg 5035 E
Purex Wg 4060 E
Purex Wg 30200 OR
Docieplanie pianą, to
nasza specjalność!